HISTÓRIA

VZNIK KLUBU: 04.12.1992

ZAKLADATELIA KLUBU: Mgr. Dušan Polák, Mgr. Rudolf Chmelár

  • Rok 1993

Otvorenie prvej športovej triedy s rozšíreným vyučovaním TV so špecializáciou na basketbal na ZŠ Saratovská 85, Levice

NAJVÄČŠIE ÚSPECHY KLUBU:

  • Rok 1993/1994

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto staršie minibasketbalistky
Tréneri: Mgr. Dušan Polák, Mgr. Pavol Čučka
Hráčky: Kosorínová, Bérešová, Z. Kyseľová, Valentková, Búriová, Macáková, Šutá, Jarábeková, Moravská, Filipeková, Túriová, Bieliková, Hancková, Ivančová, KrištofováAll Stars M –SR: Zuzana Kyseľová, Vladimíra Krištofová

BADEM (medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže):

2. miesto: mladší minibasketbalisti
Tréner: Mgr. Rudolf Chmelár
All Stars: Peter Gallo, Gabriel Baláž

2. miesto: staršie minibasketbalistky
Tréneri: Mgr. Dušan Polák, Mgr. Pavol Čučka
All Stars : Zuzana Kyseľová, Vladimíra Krištofová

3. miesto: mladšie minibasketbalistky
Tréner: Mgr. Dagmar Sviteková
All Stars: Soňa Kováčová

  • Rok 1994/1995

​Majstrovstvá Slovenskej republiky

3. miesto: mladší žiaci
Tréner: Mgr. Rudolf Chmelár
Hráči: Novák, Červenka, Výboch, Valach, M. Pohanka, Gallo, Kosnáč, Mráz, Malota

​BADEM (medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

1. miesto: žiačky
Tréner: Mgr. Dušan Polák
All Stars: Zuzana Kyseľová

2. miesto: mladší minibasketbalisti
Tréner: Mgr. Rudolf Chmelár
All Stars: Pavol Chmelár, Záhorčák

Reprezentačný výber kadetov SR: Miroslav Garaj
Reprezentačný výber kadetiek SR: Zuzana Kyseľová
Reprezentačný výber minibasketbalistov SR: Peter Gallo
Reprezentačný výber minibasketbalistiek SR: Zuzana Kúdelová

  • Rok 1995/1996

​Majstrovstvá Slovenskej republiky:

1. miesto: mladší minibasketbalisti
Tréner: Mgr. Rudolf Chmelár
All Stars: Pavol Chmelár
Hráči: Koháry, Gráf, Boldiš, Červenka, Novotný, Kosnovský, Andruška, Začka, Chmelár, Záhorčák, Novák, Dóka, Mišaák, Šutý

  • Rok 1996/1997

​Majstrovstvá Slovenskej republiky

2. miesto: starší minibasketbalisti
Tréner: Mgr. Rudolf Chmelár
All Stars: Pavol Chmelár
Hráči: Koháry, Novotný, Novák, Červenka, Boldiš, Gráf, Čukovič, Andraško, Dóka, Chmelár, Záhorčák, Začka, Mišák

3. miesto : mladší minibasketbalisti
Tréneri: Ing. Ivan Brodziansky, Ing. Peter Andraško
All Stars: Roman Andraško
Hráči: Valentko, Červenák, Hudák, Kucsa, Fabian, Polomčák,Výžinkár, Holý, Beták, Kluch, Sitáš, Andraško, Galadík, Klár

​BADEM (medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

1. miesto: mladší minibasketbalisti
Tréneri: Ing. Ivan Brodziansky, Ing. Peter Andraško
All Stars: Roman Andraško

1. miesto : mladší minibasketbalisti
Tréner: Mgr. Rudolf Chmelár
All Stars: Pavol Chmelár

  • Rok 1997/1998

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto : starší minibasketbalisti

Tréneri: Ing. Ivan Brodziansky, Ing. Peter Andraško

All Stars: Roman Andraško, Richard Kucsa

Hráči: Řepka, Drapčat, Holý, Hudák, Červenka, Dudáš, Polomčák, Kucsa, Husár, Sitáš, Ondrejka, Beták, Kluch, Andraško, Valentko, Klár, Vyžinkár

BADEM (medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

1. miesto: mladšie minibasketbalistky

Tréner: Mgr. Dagmar Sviteková

All Stars: Jana Kyseľová

1. miesto: starší minibasketbalisti

Tréneri: Ing. Ivan Brodziansky, Ing. Peter Andraško

All Stars: Roman Andraško, Richard Kucsa

3. miesto: žiačky

Tréner: Mgr. Martina Čučková

26. august 1998 – hráčka Jana Kyseľová reprezentantka SR na 12. Jamboree Europeo pre minibasketbalistov v Catánii (Taliansko)

  • Rok 1998/1999

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto: mladší žiaci

Tréneri: Ing. Ivan Brodziansky, Ing. Peter Andraško

All Stars: Roman Andraško

Hráči: Řepka, Drapčat, Holý, Hudák, Červenka, Dudáš, Polomčák, Kucsa, Husár, Sitáš, Ondrejka, Beták, Kluch, Andraško, Valentko, Klár, Vyžinkár

2. miesto: starší minibasketbalisti

Tréner: Mgr. Peter Kriška

Hráči: Ďurík, Jalšovský, Šafár, Zemančík, Kuruc, Kusý, Šebo, Halmeš, Markovič, Gurwai, Valach, Ješko, Szabo, Menyarh, Turanský, Solčanský, Halabuk, Rusnák

  • Rok 1999/2000

BADEM (medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

3. miesto: žiači

Tréneri: Ing. Ivan Brodziansky, Ing. Peter Andraško

Letné sústredenie – Chorvátsko Baška Voda

  • Rok 2000/2001

Majstrovstvá Slovenskej republiky

2. miesto: starší minibasketbalisti

Tréner: Mgr. Rudolf Chmelár, Pavol Štenko

All Stars: Hruška, Chvojka, Štenko

Hráči: Štenko, Bélik, Hruška, Chvojka, Červenák, Rendek, Horsinka, Blažej, Pastor, Husár, Kozáč, Šagát, Bielesch, Mateášik

2. miesto: žiacka liga – žiaci

Tréneri: Ing. Ivan Brodziansky, Ing. Peter Andraško

All Stars: Richard Kucsa

Hráči: Kucsa, Valentko, Halmeš, Červenák, Hudák, Zima, Kluch, Polomčák, Husár, Klár, Holý, Beták, Ondrejka, Andraško

Letné sústredenie – Chorvátsko Baška Voda

  • Rok 2005/2006

Letné sústredenie – Thassos (Grécko)

  • Rok 2006/2007

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto: mladší žiaci

Tréner: E.Molnár

Hráči: Salinka, Balazsy, Kisel, Marchyn, Nemčok, Zeienka, Kramarek, Homola, G. Molnár, Tar, M. Molnár, E. Molnár, Vajda

3. miesto: kadeti

Tréner: Ing.Ivan Dobrovolný

Hráči: Barzó, Červený, Koyš, Nemčok, Rusnák, Hindický, M. Molnár, Ujlacky, Karaba, Dobisz, Kertycia, Hudec

Reprezentačný výber kadetov SR: Vladimír Nemčok – ME v Macedónsku

  • Rok 2007/2008

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto: starší minižiaci

Tréner: M. Molnár

Hráči: A. Molnár, Breszka, Senohradský, Macht, Stránsky, Siekela, Ferencz, Poprac, Lohyňa, Nikmon, Dalmady, Števko, Caban

  • Rok 2008/2009

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto

Hráči: E. Molnár, M. Molnár, Bielik, Homola, Marchyn, Jesenský, Tysowecký, Kazár, Čiffáry, N. Molnár, Marchyn

  • Rok 2009/2010

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto : starší minibasketbalisti

Hráči: Senohradský, Nemčok, Marchyn, Bryndziar, Horský, Ferenc, Kramárek, Brecska, Adámik, Macht

Nestle Basket Cup

Tréneri: Mgr. Dušan Polák, Ing. Ivan Dobrovolný

Hráči: Boócz, Pastier, Horský, Hanuska, Mikuš, Arvaj, Titka, Blaha, Dalmady, Mišenka

Miroslav Horský získal cenu Najväčší talent Nestle Basket Cup

  • Rok 2010/2011

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto

Hráči: Ferenc, Senohradský, Stránsky, Poprac, Nikmon, Adámik, Boocz, Pastier, Horský, Breczka

Letné sústredenie – Thassos ( Grécko)

  • Rok 2011/2012

Majstrovstvá Slovenskej republiky – Spišská Nová Ves

2. miesto – starší minibasketbalisti

Tréner: Jozef Ištok

Najlepší strelec turnaja: Filip Koša

MVP: Filip Koša

All Stars: Filip Koša, Lukáš Lacko

Hráči: Lipták, Goda, Križan, Slaninka, Frtús, Jesenský, Zigo, Danielič, Sirotňák, Villém, Gatiaľ, Kóša, Lacko, Csendes, Hrnčír, M. Klein , Macák, Vražel

  • Rok 2012/2013

Majstrovstvá Slovenskej republiky

2. miesto – mladší minibasketbalisti

Tréner: Mgr. Dagmar Sviteková, as.trénera Beata Ivančová

Hráči: Špaňo D., Vörös, Lörinc, Varga, Bielik, Gregáň, Dudek, Cserheliyi, Chaban, Lojek, Koka

Majstrovstvá Slovenskej republiky – Považská Bystrica

2. miesto – mladší žiaci

Tréner: Jozef Ištok

All Stars: Filip Koša

Hráči: Lipták, Goda, Križan, Slaninka, Benček, Frtús, Jesenský, Zigo, Danielič, Sirotňák, Villém, Gatiaľ, Bátovský, Kóša, Lacko, Csendes, Hrnčír

Od 1.8.2013 zmena vedenia klubu na čelo, ktorého nastupuje Ing. Gabriel Sirotňák a začína sa písať nová kapitola s výraznejšou medzinárodnou konftrontáciou.